Fastighetsdrift och viss yttre skötsel inom område 3, västra stadsdelarna i Norrköping
Referensnummer: SPN2022/0952
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar i huvudsak fastighetsdrift och avhjälpande underhåll i ca 55 verksamhetsfastigheter inom Norrköpings kommuns västra delar, där L har ett driftansvar för fastigheterna. Området benämns ”Område 3” och omfattar ca 180 000 m2 BRA förvaltade fastigheter.