503398-2021 - ResultatSverige-Säffle: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning för Säfflebostäder AB
Referensnummer: SÄBO-2021-52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Säfflebostäder AB (SÄBO) avser upphandla "Snöröjning och halkbekämpning, vinterväghållning" i Säffle kommun enligt upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Anbudssumma, Säffle tätort, område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Snöröjning och halkbekämpning avseende Säfflebostäders ägda och förvaltade fastigheter samt Säffle Kedjan 2 AB och Forskningen i Säffle AB.
Anbudssumma, Säffle tätort, område 2
Del nr: 2
Anbudssumma, Säffle tätort, område 3
Del nr: 3
Anbudssumma, område Svaneholm
Del nr: 4
Anbudssumma, område Värmlands Nysäter
Del nr: 5
Anbudssumma, område Värmlandsbro
Del nr: 6
Anbudssumma, Säffle tätort, område 4
Del nr: 7
Anbudssumma, Säffle tätort, område 5
Del nr: 8
Anbudssumma, Säffle tätort, område 6
Del nr: 9
Anbudssumma, Säffle tätort, område 7
Del nr: 10
Anbudssumma, Säffle tätort, område 8
Del nr: 11
Anbudssumma, Säffle tätort, område 9
Del nr: 12
Anbudssumma, område Botilsäter
Del nr: 13
Anbudssumma, Säffle tätort, område 10
Del nr: 14