Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion och hyra av monterkoncept.
Referensnummer: 17/160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39154100 Utställningsmontrar och -diskar
II.1.4.
Kort beskrivning
SNCVB upphandlar en monterbyggartjänst och hyra av ett monterkoncept som ska tydliggöra och stärka bilden av Sverige på den internationella mötesmarknaden kopplat till IBTM World och IMEX, de två stora mötes- och eventmässorna i Europa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39133000 Montrar, 39171000 Glasmontrar, 92331100 Tjänster på mässor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen