503459-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dnr SU-FV-2.2.2-0850-18 Cryo-TEM SciLifeLab SU
Referensnummer: 18/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Turnkey; 1 new high-resolution high-end 300 kV FEG cryo-TEM with equipment, 1 new dose-tolerant camera suitable for TEM, 1 new replacement camera, software, and services. The dialogue will include terms and conditions for the Contract(s), and may conclude with 1 Contract for everything or several Contracts for parts of the procurement.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen