Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1281 Service och reparation av medicinteknisk utrustning.
Referensnummer: 17/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50421000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Service och reparation av kommunernas egenägda medicintekniska utrustning och hjälpmedel.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50400000 Reparation och underhåll av medicinsk utrustning och precisionsutrustning, 50420000 Reparation och underhåll av medicinsk och kirurgisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Service och reparation av kommunernas egenägda medicintekniska utrustning och hjälpmedel enligt förfrågningsunderlag.