2. Förfarande
Förfarande
Titel: KS/2023:51 Upphandling - Revisionstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser revisionstjänster och omfattar ekonomisk/finansiell revison samt förvaltnings-/verksamhetsrevision. Uppdraget är att vara sakkunniga till kommunens förtroendevalda revisorer. All granskning sker i enlighet med fastställd revisionsplan.
Intern identifierare: KS/2023:51
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
Ytterligare klassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Revisionstjänster