503632-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för digitala kommunikationskanaler
Referensnummer: 2569-2017/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar konsulttjänster för utveckling och underhåll av externa digitala kommunikationskanaler, konsulttjänster för utveckling och underhåll av interna digitala kommunikationskanaler och av strategiska konsulttjänster för kommunikation i digitala kanaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förteckning över upphandlingsdokument
Strukturerade dokument:
Anbudsinfordran
Upphandlingsföreskrifter
Prövning av leverantör
Kravspecifikation anbudsområde konsulttjänster för utveckling och underhåll av externa digitala kommunikationskanaler
Kravspecifikation anbudsområde konsulttjänster för utveckling och underhåll av interna digitala kommunikationskanaler
Kravspecifikation anbudsområde strategiska konsulttjänster för kommunikation i digitala kanaler
Bilagor:
Bilaga Förlaga Ramavtal avseende konsulttjänster för utveckling och underhåll av externa digitala kommunikationskanaler
Bilaga Förlaga Ramavtal avseende konsulttjänster för utveckling och underhåll av interna digitala kommunikationskanaler
Bilaga Förlaga Ramavtal avseende strategiska konsulttjänster för kommunikation i digitala kanaler
Bilaga ESPD
Bilaga Intyg underskrift av anbud