Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-konsultmäklartjänster
Referensnummer: SK2018-0083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sollentuna kommun avser teckna ramavtal, för avrop genom förnyad konkurrensutsättning, avseende ITkonsultmäklartjänster. Sollentuna kommun har ett ständigt behov av ITkonsulter med varierande kompetens och ofta på kort varsel med cirka 2-3 veckors uppdragsstart.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72222300 IT-tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen