503673-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bostad med särskild service enligt LSS och SoL
Referensnummer: 234/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Ramavtal och syftar till att tillgodose behov av bostad med särskild service enligt LSS och SoL och som en komplement till verksamhet i Göteborgs Stads egna regi.
Målgruppen för Upphandlingen är uppdelad i 4 delområden där:
9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna – Gruppbostad
9 § 9 LSS bostad med särskild service för vuxna - Servicebostad
9 § 8 LSS bostad med särskild service för barn och unga
7 kap 1 § 2 p SoL bostad med särskild service för vuxna
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen