Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern miljörevision samt förnyelserevisioner till Region Sörmland och Region Västmanland
Referensnummer: IN-IN20-0366
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90714000 Miljörevision
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser uppdraget att utföra förnyelserevision samt årliga periodiska revisioner avseende Region Sörmlands och Region Västmanlands miljöledningssystem enligt SS-EN ISO 14001. Region Sörmland och Region Västmanland avser att teckna avtal med en (1) leverantör för uppdraget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen