503725-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Relocationtjänster 2020, ramavtal SU, KTH, KI
Referensnummer: SU FV-3723-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms universitet, Karolinska institutet och Kungliga Tekniska Högskolan eftersträvar en större andel internationella anställda och vill i rekryteringsarbetet aktivt verka för att förbättra möjligheterna att lösa de behov som nya medarbetare kan ha genom sluta avtal med ett företag som erbjuder relocationtjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79613000 Omflyttning av personal, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 98341000 Bostadsförmedlingstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen