503763-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Elektrisk utrustning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El-, Belysning och Fibermaterial inkl. Kundlager
Referensnummer: 21/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31600000 Elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
El,- belysning- och fibermaterial till Sinfras medlemmars verksamheter som finns inom kategorierna VA, Värme/Kyla, El & Fiber.
Upphandlingen delas upp i följande områden:
A. Elmaterial
B. Belysningsmaterial
C. Fibermaterial
D. Kundlager
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter, 32560000 Fiberoptiska material, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen