Huvudsaklig CPV-kod 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen av leveransen är 2 stycken, 2 stycken 140 kV Krafttransformator som skall levereras till en ny fördelningsstation vid Umeå Universitetsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen