Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende djurhem inkl. transport för hund, katt och andra smådjur för Örebro län
Referensnummer: 114-48303-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Örebro län inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna ramavtal avseende omhändertagande av djur enligt djurskyddslagen och tillsynslagen samt tillhörande transport.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen