Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
C - Digital tjänst förskola, grundskola.
Referensnummer: 17/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommuns kommunala förskolor, grundskolor, gymnasieskolor och vuxenutbildning inbjuder intresserade marknadsaktörer att lämna anbud på en digital lösning för pedagogisk planering, dokumentation, bedömning och uppföljning enligt förutsättningar i detta dokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48810000 Informationssystem, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen