Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
A - Digital tjänst elev- och skoladministration.
Referensnummer: 17/61
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronnebys kommun inbjuder intresserade marknadsaktörer att lämna anbud på en digital lösning för hantering av elev- och skoladministration inklusive ansökningsprocesser, årsplanering och daglig administration.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen