50386-2021 - ResultatSverige-Visby: Tillhandahållande av programvara
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måltidssystem
Referensnummer: RS2020-144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland upphandlar ett verksamhetssystem till stöd för regionens måltidsverksamhet. Systemet ska stödja en effektiv och säker produktion samt leveranser av måltider och livsmedel till regionens verksamheter såsom förskolor, fritidsverksamhet, skolor, gymnasium, sjukvård, särskilda boenden,
Brukare i ordinärt boende samt interna lunchrestauranger.
Beskrivning
Region Gotland upphandlar ett verksamhetssystem till stöd för regionens måltidsverksamhet. Systemet ska stödja en effektiv och säker produktion samt leveranser av måltider och livsmedel till regionens verksamheter såsom förskolor, fritidsverksamhet, skolor, gymnasium, sjukvård, särskilda boenden, brukare i ordinärt boende samt interna lunchrestauranger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 48700000 Verktygsprogram, 48810000 Informationssystem, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen