Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
D - Digital tjänst för gymnasieskola och vuxenutbildning.
Referensnummer: 17/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommuns kommunala gymnasieskolor och vuxenutbildning inbjuder intresserade marknadsaktörer att lämna anbud på en digital lösning för pedagogisk planering, dokumentation, omdömen, bedömning och uppföljning enligt förutsättningar i bifogade dokument.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen