503922-2018 - ResultatSverige-Visby: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktning av hissar / lyftar och tryckkärl
Referensnummer: RS 2018/645
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning
Region Gotland har för avsikt att upphandla sitt löpande behov av besiktningstjänster rörande lyftar och trycksatta anläggningar. Upphandlingen omfattar inte patientlyftar. Upphandlingen omfattar de objekt som framgår av bilaga Objektlista. Antalet kan under upphandlingsperioden ändras. Offererade priser gäller även tillkommande objekt.
Detta förfrågningsunderlag innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Region Gotland garanterar inga volymer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen