Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsultstöd kostnad per brukare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun har behov av göra en genomlysning med hjälp av Kostnad per brukare (KPB) som är en metod för kostnadsberäkning av olika insatser inom primärt för förvaltningar inom hälsa, vård, välfärd och omsorg.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72221000 Konsulttjänster för företagsanalys, 72227000 Konsulttjänster för dataanalys, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen