503947-2018 - ResultatSverige-Nyköping: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster - Fasad, Storkök, Tak & Golv
Referensnummer: KK18/591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Hantverkstjänster för avrop, fasadarbeten, storköksservice inklusive periodiskt underhåll, takarbeten, och golvarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Fasad
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45262680 Svetsning, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper, 50324200 Förebyggande underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Storkök och periodiskt underhåll
Del nr: 2
Tak- och beläggningsarbete
Del nr: 3
Golv
Del nr: 4