503953-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Administrativa tjänster
Referensnummer: KFKS 2020/279
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis
II.1.4.
Kort beskrivning
Det dynamiska inköpssystemet avser administrativa tjänster inom sju olika anbudsområden, Fastighet, Marknadskommunikation, Ekonomi, Administration/support, HR, överförmyndarhandläggare samt upphandling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 7
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 7
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
70330000 Fastighetsförvaltning på arvodes- eller kontraktsbasis, 75123000 Fastighetsförvaltning, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79100000 Juridiska tjänster, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79418000 Konsulttjänster för upphandling, 79560000 Arkivering, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 79996000 Företagsadministration, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7