See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska Konsulttjänster
Beskrivning: Säffle kommunkoncern avser upphandla tekniska Konsulttjänster enligt upphandlingsdokument. Upphandlingen avser ramavtal med upp till (4) konsultföretag per delområde, förutsatt att så många godkända anbud kan antas. Upphandlingen är ett s.k. DELAT anbud, vilket gör att anbudsgivaren kan lämna anbud på enbart en del eller flera delar; Anbudsområde 1- Mark/väg och VA i mark Anbudsområde 2- Broar/konstbyggnader Anbudsområde 3- Gatubelysning/belysning av allmän plats Anbudsområde 4- Riskanalys vibrationer mm Anbudsområde 5- Besiktning/kontroll VA-verk/VA-process Anbudsområde 6- Idrottsanläggningar och friidrottsarena Anbudsområde 7- Sjöfartsanläggningar och hamnkonstruktioner Anbudsområde 8- Byggkonsulttjänster OBS. att uppdragen omfattar arbete i Åmål kommun också inom ramen för Teknik och Fritidsförvaltning Säffle & Åmål.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1 Konsulter inom Mark/väg och VA i mark
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71351500 Markundersökningstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71315200 Byggkonsulttjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2 Konsulter inom Broar/konstbyggnader
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3 Konsulter inom Gatubelysning/belysning av allmän plats
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4 Konsulter inom Riskanalys vibrationer mm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5 konsulter inom Besiktning/kontroll VA-verk/VA-process
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6 konsulter inom Idrottsanläggningar och friidrottsarena
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7 Konsulter inom Sjöfartsanläggningar och hamnkonstruktioner
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8 Konsulter inom Byggkonsulttjänster
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93966:Lot:8