Ramavtalet omfattar Låsarbeten avseende nybyggnation, ombyggnation, planerat underhåll, avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, tillsyn och skötsel, åtgärder åt Beställarens hyresgäster samt felsökning, vilket definieras enligt punktlistan nedan.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen