504280-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Passerkort
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende Teknisk bevakning (SLL 1622)
Referensnummer: LOC 1712-1203
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35123400 Passerkort
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser successiva leveranser avseende service, underhåll, kompletteringar och nyinstallationer av Teknisk Bevakning till Stockholms läns landstings förvaltningar, bolag och stiftelser (SLL).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35123400 Passerkort, 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 32235000 Slutet övervakningssystem, 32323500 TV-övervakningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen