2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärende- och dokumenthanteringssystem ÄDHS
Beskrivning: Lessebo kommun har för närvarande har UM fyra nämnder utöver kommunstyrelse och kommunfullmäktige, samt tillhörande utskott och råd dessutom tre helägda fastighetsbolag, ett fjärrvärmebolag samt ett kommunalförbund. Lessebo kommuns fyra förvaltningar samt bolagens administration har behov av ärende- och dokumenthanteringssystem, och dagens system används av samtliga förvaltningar. För mer information hänvisas till handlingar tillhörande upphandlingen.
Intern identifierare: 2024010-L
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48312000 Programvara för elektronisk publicering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000