504325-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Transformatorer
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Power transformer 63 MVA Högaberg
Referensnummer: UH-2017-210
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Quantity: 1 pcs.
Main characteristics: 145 ± 9 x 1,67 % / 34,5 kV 63 MVA.
Type: 3 phase, oil immersed with OLTC.
Delivery time: 1.3.2019.
Location: Högaberg, about 35 km Southwest of Örebro, Sweden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31170000 Transformatorer, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen