Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Patientnära koagulationsutrustning för An/Op/IVA
Referensnummer: RS 2023-02614
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Patientnära analysutrustning för viskoelastiska metoder och ACT
(activated clotting time).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38434520 Apparater för analys av blod, 38434570 Hematologiska analysatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen