504344-2021 - ResultatSverige-Vara: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Korttidsboende Nya Rondellen nybyggnation Vara, nr 2
Referensnummer: 2021-86
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Vara kommun, tekniska förvaltningen, upphandlar nybyggnation av korttidsboende Nya Rondellen på totalentreprenad. Upphandlingen har varit annonserad tidigare men fått avbrytas. Reviderade handlingar enligt informationsmeddelande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45211300 Byggnation av bostäder, 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45262300 Betongarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45440000 Målning och glassättning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen