Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sakkunniga till de kommunala revisorerna i Västerviks kommun
Referensnummer: U-129-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköpscentralen i Västerviks kommun genomför på uppdrag av Västerviks kommuns revisorer en upphandling av sakkunniga till kommunens revisorer för granskning av styrelse, nämnder, stiftelser och beredningar, samt som sakkunniga till lekmannarevisorerna för granskning av kommunens bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen