Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av revision i Västerviks kommuns bolag
Referensnummer: U-130-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköpscentralen i Västerviks kommun genomför på uppdrag av Västerviks kommuns lekmannarevisorer en upphandling avseende lagstadgad revision i kommunens bolag. Uppdraget avser även samverkan med bolagens lekmannarevisorer och kommunens revisorer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen