Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter VA.
Referensnummer: NVAAB 2017/51
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71321300 Konsulttjänster inom VA
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tekniska konsulttjänster för det kommunala bolaget Nacka Vatten och Avfall AB.
Upphandlingen är uppdelad i följande tre kompetensområden som går att lämna anbud på:
KO 1: VA-projektering självfallssystem och trycksatta VA-ledningar.
KO 2: VA-projektering konsekvensledningar och VA-huvudledningstråk.
KO 3: Byggledning VA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Kompetensområde 1 - VA-projektering självfallssystem och trycksatta VA-ledningar.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
VA-projektering konsekvensledningar och VA-huvudledningstråk.
Del nr: 2
Kompetensområde 3 - Byggledning VA.
Del nr: 3
KO 3: Byggledning.