Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av extern process-/projektledare för ESF+
Referensnummer: 2020/00438
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska ESF-rådet bjuder in till anbudsgivning avseende extern processledare/projektledare för myndighetens projekt ESF+. Syftet med projektet är att vi ska vara väl förberedda för att genomföra det nya programmet för ESF+ programperioden 2021 – 2027 från den dag då det är godkänt av kommissionen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79313000 Resultatuppföljning, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen