504493-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård
Referensnummer: EBM2019-996
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård för orterna Linköping, Örebro, Umeå och Sundsvall.
SÄKERHETSSKYDDSAVTAL
Upphandlingen av detta Avtal är en säkerhetsskyddad upphandling och omfattas av säkerhetsskyddslagen (1996:627), säkerhetsförordningen (1996:633). Avtalet är därför villkorat av att Parterna har ingått och upprätthållit giltigt säkerhetsskyddsavtal enligt den nivå EBM vid var tid anvisar.
Om det förekommer motstridiga uppgifter i Avtalet och säkerhetsskyddsavtal, gäller säkerhetsskyddsavtalet med företräde.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen