5045-2019 - ÄndringSverige-Köping: Larmsystem
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetslarm 2019
Referensnummer: VMKF-U 2018.107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser trygghetslarm, larmmottagning och larmtillbehör i hel larmkedja, inklusive alternativt exklusive kommunikation (abonnemang), separat larmmottagning samt separat trygghetslarm, inklusive kommunikation (abonnemang) till berörda beställare.