504540-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Försäkringar – 2024 Försäkringar, Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel2024 Försäkringar, Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen omfattar Företagsförsäkringar för Region Norrbotten och genomförs tillsammans med Försäkringsmäklarna Skeppsbron AB som försäkringsförmedlare. Upphandlingen består av två steg; en kvalificeringsfas och en upphandlingsfas. Upphandlingsförfarande: Förhandlat förfarande enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU)
Intern identifierare24/234
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66510000 Försäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000