504553-2020 - ResultatSverige-Norrköping: System- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Systemstöd för Vikariehantering
Referensnummer: 2019-3663
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänst för tillhandahållande av system för vikariehantering.
Omfattning och beskrivning av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser tjänst för tillhandahållande av system för vikariehantering. Omfattning och beskrivning av efterfrågad tjänst framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48332000 Programvara för schemaläggning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.