2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende löpande utvärdering av forsknings och utvecklingsprojekt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ramavtal avseende löpande utvärdering och uppföljning av verksamhet inom främst forsknings- och utvecklingsprojekt för universitetet. Uppdragen kan omfatta stödjande roll inför projektansökan eller pågående projekt, identifiera och genomföra relevant projektlogik som lyfter fram effekter och kritiska delar, Key Performance Indicators, kritisk utvärdering av ett projekts organisation, risk management, etc.
Intern identifierare: LNU-2026/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se UD