50467-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Apparatur för röntgenfluoroskopi
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobil genomlysningsutrustning (c-båge)
Referensnummer: RS/192486
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111400 Apparatur för röntgenfluoroskopi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för mobil genomlysningsutrustning (c-båge).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen