504738-2019 - ÄndringSverige-Vänersborg: Operationsteknik
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Otoskop, oftalmoskop och dermatoskop
Referensnummer: RS 2018-04200
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny utrustning otoskop, oftalmoskop och dermatoskop inklusive förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar samt förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar tillhörande VGR-ägd utrustning.