504801-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Ramavtal obligatorisk ventilationskontroll område Borås och Område Uddevalla
Referensnummer: FAST 2020-00221
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för obligatorisk ventilationskontroll (OVK)
Upphandlingen avser område Borås och område Uddevalla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 71631000 Teknisk besiktning, 71632000 Teknisk provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen