504909-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2019 Strategisk kommunikationsbyrå, Region Norrbotten
Referensnummer: 3428-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på strategiska kommunikationstjänster till Region Norrbotten inkl följande områden:
— Strategisk kommunikationsplanering
— Projektledning
— Copywriting
— Reklam- och informationsfilm
— Grafisk formgivning
— Event
Anbud ska lämnas för hela upphandlingen.
Upphandlingsförfarande: Öppet förfarande
Sista anbudsdag: 9.12.2019
Tilldelning kommer att ske enligt tilldelningsgrunden "Bästa förhållandet mellan pris och kvalitet".
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring, 79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen