504968-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Landskrona: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Refurbishment of Passenger Salons on M/V ‘Uraniborg’
Referensnummer: 190403/01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50200000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende flygplan, järnvägar, vägar och marin utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
The tender is carried out on behalf of shipowners ‘rederiaktiebolaget Ventrafiken’. The tender consists of single procurement of material and services for refurbishment of passenger salons on M/V ‘Uraniborg’.
The tenders extent
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39113100 Fåtöljer, 45261200 Takläggning och takmålning, 45421131 Montering av dörrar, 45432110 Golvläggning, 45442100 Målning, 50800000 Diverse reparationer och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen