See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedelsautomater
Beskrivning: Kommunalförbundet sjukvård och omsorg i Norrtälje upphandlar läkemedelsautomater för användning i enskilda hem. Läkemedelsautomaterna laddas av hemsjukvårdspersonal med dosförpackad medicin som portioneras ut på bestämda tider.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104432:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85100000 Hälsovårdstjänster