505126-2022 - ÄndringSverige-Vetlanda: Elektriska hushållsapparater
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och hushållsprodukter
Referensnummer: UH-2022-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39710000 Elektriska hushållsapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar leverans av Vitvaror för Vetlanda kommuns fastighetsunderhåll samt leverans av mindre hushållsprodukter för förvaltningarnas löpande behov.