505136-2025 - Resultat
Sverige – Diverse livsmedel – Kolonial, kyl och djupfryst samt frukt och grönt 2024
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKolonial, kyl och djupfryst samt frukt och grönt 2024
BeskrivningUpphandling av Kolonial, kyl och djupfryst samt frukt och grönt 2024
Intern identifierare24/39
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15800000 Diverse livsmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03221000 Grönsaker, 03222000 Frukt och nötter, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15893000 Torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllmänna krav
BeskrivningUpphandling av kolonial,kylt och djupfryst samt frukt och grönt
Intern identifierare24/39/19
Ytterligare klassificering (cpv): 03142300 Animaliska livsmedel, 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03210000 Spannmål och potatis, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15893000 Torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKolonial/Kylvaror/Djupfryst
BeskrivningUpphandling av kolonial kyl och djupfryst
Intern identifierare24/39/199
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
Ytterligare klassificering (cpv): 03142300 Animaliska livsmedel, 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15896000 Djupfrysta livsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelFrukt och grönt
BeskrivningUpphandling av frukt och grönt
Intern identifierare24/39/5
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15550000 Blandade mejeriprodukter, 15896000 Djupfrysta livsmedel
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelVaror tjänster
BeskrivningUpphandling av kolonial, kylt och djupfryst, samt frukt och grönt
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 15896000 Djupfrysta livsmedel