505149-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Syrgasutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Syrgasutrustning, pulsoximetri och befuktare för högflödesbehandling
Referensnummer: SLSO 20-437
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33157200 Syrgasutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av syrgaskoncentratorer, flödesväljare, bärsystem till syrgastuber, befuktare till högflödesbehandling samt pulsoximetrar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning, 33157800 Utrustning för syrgastillförsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen