50516-2021 - ResultatSverige-Skärhamn: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster - Elarbeten
Referensnummer: Ref. nr 2020-031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose Tjörns kommun och dess bolags behov av löpande reparations-, service- och underhållsarbeten inom kategorin elarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen