505161-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Byggnadsanläggning
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - Information om kommande entreprenadupphandling Östra Sjukhuset
Referensnummer: FAST
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny intensivvårdsavdelning inkl. tryckkammare
Sahlgrenska Universitetssjukhuset, Östra Sjukhuset hus 4234 CK
Se bifogat dokument
https://tendsign.com/doc.aspx?UniqueId=afzulwdnou&GoTo=Docs