50517-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödfunktion vid hantering av utvecklingscheckar för besöksnäringen
Referensnummer: Ä 2020-7116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Tillväxtverket avser att upphandla en stödfunktion vid hantering av utvecklingscheckar för besöksnäringen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tillväxtverket avser att upphandla en stödfunktion för hantering av utvecklingscheckar för besöksnäringen.